Postup prodeje

Rezervační smlouva

Klient uzavře s Realitní kanceláří Evropa rezervační smlouvu na koupi bytové jednotky, parkovacího stání a sklepa. Uzavřením rezervační smlouvy a úhradou rezervačního poplatku 50.000,- Kč, si klient zarezervuje po dobu 30-ti dnů svoji vybranou nemovitost. V této době investor připraví smlouvu kupní, případně smlouvu o úhradě kupní ceny (úschova) a klient má dostatek času na vyřízení případného hypotečního úvěru. Zaplacený rezervační poplatek se započítává do úhrady kupní ceny.

--- oddelovac ---

Smlouva o smlouvě budoucí kupní

Klient uzavře s developerem (STAFIN) Smlouvu o smlouvě budoucí kupní. Taková smlouva bude obsahovat všechny náležitosti budoucího převodu, a to hlavně identifikaci kupujícího, specifikaci převáděné jednotky a příslušenství, cenu a způsob jejího zaplacení, termíny dokončení stavby a předání nemovitosti.

Splátka kupní ceny je stanovena takto:

  • splátka ve výši 20 % celkové ceny, do 14 dnů ode dne podpisu této smlouvy o smlouvě budoucí
  • splátka ve výši 25 % celkové ceny, po dokončení hrubé stavby a po zapsání nově vzniklých jednotek do katastru nemovitostí 
  • splátka ve výši 25 % celkové ceny, po dokončení hrubých rozvodů ZTI a elektro v dané bytové jednotce 
  • splátka ve výši 20 % celkové ceny, po dokončení vnitřních omítek a obkladů v dané bytové jednotce
  • splátka ve výši 10 % celkové ceny, do 14 dnů ode dne podpisu této smlouvy o smlouvě budoucí, doplacení celkové kupní ceny po kolaudaci objektu, před podpisem kupních smluv nebo doplacení celkové kupní ceny do úschovy Československé obchodní banky, a.s.

V závislosti na postupu výstavby jsou jednotlivé splátky kupní ceny upravovány. Postup splátek je stanoven s ohledem na větší přehlednost uhrazených financí, tj. vždy až po dokončení ověřitelné etapy.

Klient také může využít možnost zaplacení 90% kupní ceny až po kolaudaci objektu. Tato možnost ovšem znamená navýšení celkové kupní ceny o 2%. Splátkový kalendář by poté vypadal takto:

splátka ve výši 10 % celkové ceny, do 14 dnů ode dne podpisu této smlouvy o smlouvě budoucí doplacení celkové kupní ceny po kolaudaci objektu, před podpisem kupních smluv

--- oddelovac ---

Výběr ze standartů a klientské změny

Nyní je čas vybrat si ze standardů bytové jednotky. Po podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní budete moci navštívit vzorkovnu dodavatele interiérového vybavení, kde si můžete vybrat z několika vzorů a barevných variant, které jsou k bytovým jednotkám standardně dodávány. Pokud by Vám přesto tento bohatý výběr nestačil, lze se dohodnout na nadstandardním vybavení, přesně dle Vašich potřeb a přání. Cenové rozdíly těchto nadstandardů budou vyúčtovány nad rámec kupní ceny. Zároveň, pokud je tato možnost u daného bytového domu povolena, můžete aktivně zasáhnout do probíhající výstavby. Máte-li přání na stavební úpravy – chcete posunout příčku, vyměnit vanu za sprchový kout, nebo třeba rozvrhnout elektroinstalaci jiným způsobem – zde máte možnost upravit si byt dle svých představ a požadavků.

O postupu klientských změn se dočtete více pod odkazem níže.

--- oddelovac ---

Kupní smlouva

Smlouvu kupní podepíšete s investorem po úhradě 100% kupní ceny v advokátní kanceláři Mgr. Pavla Krpejše, Františkánská 120/7, Plzeň. Poplatky spojené s vypracováním kupních smluv a vkladem těchto smluv do katastru nemovitostí hradí prodávající.

--- oddelovac ---

Předání nemovitosti

V den podpisu kupní smlouvy Vám předáme bytovou jednotku, parkovací stání a sklep.

Rezervujte si byt ještě dnes

Nepromarněte možnost a pořiďte si kvalitní, cenově dostupné bydlení v podobě moderního bytu v novostavbě v atraktivní lokalitě Zelený důl.